Sunday, September 27, 2020

Варди је био усхићен док је Леицестер рушио Цити у Премиер лиги

Нападач Леицестер Цитија Јамие Варди рекао је да је план његове екипе за узнемирење Манцхестер Цитиа радио до савршенства у победи од 5-2 у Премиер лиги у недељу.

Хат-трик ветерана нападача нанео је рани ударац нади Цитија да се рвачки врати у титулу Премиер лиге пошто су испунили три пенала.

„Ми смо поставили да их огорчимо и то нам је донело посластицу“, рекао је Варди. „Знали смо ако се држимо свог плана да ћемо добити неке шансе.“

Цити је био без домаћина редовних чланова првог тима због повреда и коронавирусних инфекција, али недостатци на зачељу који су поништили одбрану титуле прошле сезоне поново су изложени темпом и завршном предношћу Вардија док је екипа Пепа Гуардиоле признала пет за први пут у тренерској каријери.

Леицестер је јурнуо на врх лиге, али је морао да дође с леђа како би продужио свој савршени почетак сезоне, јер је запањујући штрајк Ријада Махреза против његовог бившег клуба отворио резултат након само четири минута.

"Проблем је био у томе што смо извршили додатни притисак да постигнемо други и трећи резултат", рекао је Гуардиола. „Морамо да будемо смиренији, немамо играче који нападају кутију која нам је потребна.

„Нећу одустати, покушаћу да пронађем решења.“

Цити је наводно близу потписивања централног бека Бенфице, Рубена Диаса, а потреба за дефанзивним покрићем била је очигледна, јер је Варди растргао експериментално упаривање Ерица Гарцие и Натхана Акеа.

Искуснији Киле Валкер био је крив што је започео Леицестер-ов препород док је срушио Вардија, који је кући ударио резултирајућу казну.

Бивши репрезентативац Енглеске тада је сјајно извео центаршут Тимотхија Цастагнеа и извукао још један пенал из наивног Гарциа-овог изазова.

Варди је овог пута прошао поред Едерсона, а Јамес Маддисон је убио измучени Цити раскошним намотавањем у горњи угао.

Аке је шест минута из корнера Махреза повукао гол, али након што је Варди уступио, још један идиотски градски изазов, овог пута од Бењамина Мендија, дозволио је Вашим Тиелемансима да изведу трећи пенал за Леицестер

Казна ‘глупости’ спашава Невцастле против Тоттенхама

Касни ударни ударац Невцастлеа који је одузео нерешен резултат 1: 1 у Тоттенхаму изазвао је нову дебату око рукометних правила.

Тоттенхам се нашао на пет бодова иза Фокеса и Евертона на врху табеле након што је дозволио да два близа измакну са доминантног приказа против Невцастлеа.

Предаторски финиш Луцаса Моуре у 25 минута био је све што су Спурси морали да покажу из првог полувремена препуног шанси, док је Карл Дарлов три пута одлично одбранио Харри Кане-а, а Сон Хеунг-мин два пута ударио у дрво.

Невцастле није ни регистровао ударац у гол док им није досуђен пенал пет минута додатног времена када је Анди Царролл ударцем главом окрзнуо руку Ериц Диер-а, а судија Петер Банкес показао на место након што је прегледао инцидент на монитору терена.

Хуго Ллорис је стигао до пенала Цаллума Вилсона, али није успео да га задржи чак ни шеф сврака Стеве Бруце који се стиди што је побегао са поеном.

"То је тотална глупост", рекао је менаџер Њукасла Стеве Бруце о досуђивању казне. „Требали бисмо скакати кроз обруче, али ја бих био схрван да смо то били ми.“

Леедс отупи Бладес-а

Леедов почетак Леедса по повратку у Премиер лигу након 16-годишњег одсуства настављен је док је Патрицк Бамфорд постигао драматичног касног победника и победио у дербију Иорксхире-а против Схеффиелд Унитед-а са 1-0.

Након што су у уводном викенду сезоне гурали Ливерпоол до краја у поразу од 4: 3, људи Марцела Биелсе победили су у наредна два са толико злокобним Бамфордом постигнутим у све три утакмице до сада.

Бладес остају без бода или гола ове сезоне након што су импресионирали да су завршили на деветом месту по повратку у главни лет прошле сезоне.

Вест Хам је стигао до прве победе у сезони у стилу победом над Волвесима од 4: 0 упркос одсуству менаџера Давида Моиеса због коронавируса.

Моиес је још увек преузео одговорност од куће јер је комуницирао са својим особљем и уживаће у ономе што је видео док их је Јаррод Бовен увијао у заслужено вођство на полувремену.

Бовен је удвостручио рачун при скоку након што је Пабло Форналс погодио стативу пре аутогола Раула Јименеза, а Себастиен Халлер заокружио импресиван учинак Хаммера.